DINOTICE – tábořiště se „srubem“

Kontak na správce (za ŠESTKU to je Fanta) je dinotice@skauti.cz. Mobil: 732 868 449. Rezervační kalendář s volnými termíny >>>

Podívejte se na letecký pohled (mapy.cz) na naše tábořiště. Mapu můžete také použít na prohlížení okolí :-)

K dispozici máme i fotografie vývoje prací na stavbě.

Před léty jsme koupili od Pozemkovéhofondu pozemek v Dinoticích. Říkali jsme si tehdy, že za ty peníze (bylo to za částku kolem 10.000 Kč) to je dobrá investice do tábořiště na kterém časem třeba postavíme nějakou obyvatelnou kůlnu na uskladnění podsad.

V roce 2004 se správy střediskového pozemku ujmula ŠESTKA s vizí, že si tam postaví „srub“. Roveři ze ŠESTKY mákli a během podzimu 2004 pozemek vyčistili a vymýtili tak, aby byl pro tyto účely použitelný. O rok později se stavby srubu ujmul Fanta, tehdy šestnáctiletý. V jeho režii se začal rodit „srub“, který sice není srubem, ale v ŠESTCE se mu jinak ani neřekne. Nepopíratelnou inspirací dinotického srubu byl srub skutečný – Kosárna, kterou vystavěli hoši z 2.CH, později OS Blacbirds, nyní volné společenství kolem www.zajicvyjenamesic.cz.

Nutno připomenout, že především v začátcích stavby srubu pomáhaly i děvčata z 2.D a 1.Roje. Nyní spočívá všechny starost o srub výlučně na ŠESTCE – 6.koedukovaném oddílu z Kateřinic.

Na stavbě srubu se použil materiál, který zbyl z padlé a nechtěné Country stodoly na Bařince, z bednění při stavbě DBCB v Kateřinicích, sundané desky a střešní okna z Dazulova baráku když dělal novou střechu, …. Stavbu financovala převážně ŠESTKA – například z peněz, které si vydělala při roznosu kalendářů a sběrem železa. Materiální a dopravní podporu v řádu desítek tisíc poskytl LACHIM spol. s r.o.

Podívejte se jak nám naše dílo od roku 2004 rostlo :-) A od 1.1.2008 je srub k dispozici všem oddílům našeho střediska a nejen jim. Přesto všechno nás čeká ještě hodně práce …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *