by
on
under Naše zakladny
tagged
Permalink

DĚTSKÉ BEZBARIÉROVÉ CENTRUM BŘEZINY – nadstandardně vybavená základna

Rezervační kalendář z volnými termíny >>>

Dětské bezbariérové centrum Březiny (DBCB) je otevřeno od 26.5.2006. DBCB je místem pro všechny, kteří se chtějí setkávat, bavit, vzdělávat i odpočívat, a především společně odstraňovat bariéry mezi lidmi. Najdete nás v údolí obce Kateřinice u Vsetína.

DBCB vzniklo jako pilotní projekt Junáka – svazu skautů a skautek ČR.

V našem regionu se říká „co je křivé, to je valašské„. To platí i o zdejší krajině, která má do roviny daleko. Podařilo se nám v areálu DBCB, vystavěném v původním svahu, vybudovat „nekřivou“ rovinu na které se nebude spadlý míč nezadržitelně kutálet do údolí. To je jedna z drobností, která nás odlišuje :-)

foto

Široko-daleko jsme i jedním z mála terénních zařízení, které může ubytovat i partu vozíčkářů (budova bez prahů, na vozíku přístupné wc i koupelna, sprchovací lůžko, bezbariérový přístup z parkoviště, bezproblémový přístup k venkovnímu ohništi i krbu uvnitř srubu, …).

Projekt DBCB byl spolufinancován Evropským sociálním fondem, Ministerstvem pro místní rozvoj, Zlínským krajem, JUNÁKEM, městem Vsetín a obcí Kateřinice.

Z privátního sektoru je naším dlouholetým podporovatelem LACHIM spol. s.r o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *